J

10. february 2018 at 13:22
Já trošku ve fotkách přeskakuju, neukazuju Vám fotky postupně jak šel rok v USA, ale to nevadí. Teď přeskočím úplně až na říjen 2017 a LA.
Co o LA napsat? Je to naprosto něco neuvěřitelnýho. Ani nevím, jestli na mě víc zapůsobil New York nebo Los Angeles. Možná asi Los Angeles. Do obou bych se ráda vrátila, ale LA mělo prostě takovou zvláštní atmosféru. V New Yorku po sobě každej řve, troubí na sebe, je tam zmatek. V LA to bylo takový jiný. Bylo tam šílený horko a tak jak vedra nenávidím, tady mi to najednou nevadilo. Lidi mě zdravili, usmívali se, přáli mi hezký ráno. Jen tak, kolemjdoucí. Lidi, co si šli ráno zaběhat. Vylezli z domu, pozdravili mě s úsměvem a vyběhli. A tohle se mi stalo za ten den mockrát. Pořád nemůžu uvěřit, že jsem tam byla a hrozně moc mi LA chybí. Tak moc, že se mi z toho chce brečet. A to jako doopravdy.
Víte na tomle celým roce v USA je právě tenhle výlet do LA pro mě ten nejsilnější zážitek. Ani nevím proč, možná, že je to tím, že jsem tam jela opravdu úplně sama. V New Yorku byli nějací dozorci a jiný Au Pairky. V San Franciscu jsem pak bývala v podstatě sama ze začátku, ale pak jsem si našla kamarády i tam. A byla jsem vlastně jen pár mil od domova, stačilo sednout na metro a za pár minut jsem byla zase doma v Pacifice. Jenže tady jsem sedla do autobusu a jela 7 a půl hodiny přes půl Kalifornie až do LA. A byla jsem tam úplně sama. A všechno jsem zvládla. Dokázala jsem se zorientovat v systému metra. Dokázala jsem pěšky dojít od metra až ke Griffith. Pak pěšky až k Hollywood Sign (obrovskej záhul, to teda fakt nebyla sranda a myslela jsem, že omdlím a pozvracím se. Bylo horko, dusno a ty kopce byly fakt prudký), pak jsem zvládla najít Walk of Fame (z Walk of Fame nemám moc použitelných fotek, byla jsem fakt úplně hotovson, neměla jsem náladu ani myšlenky na nic), pak jsem zvládla přesedlat na další metro a dostat se k muzeu se Space Shuttle. A pak jsem zvládla dojet na vlakový nádraží a vlakem se dostat do Anaheimu. Pak z nádraží už jsem si musela vzít taxík do motelu, protože pěšky už bych to nedala. Taxikář byl bezvadnej, úžasně milej a myslel si, že jsem ze Švédska, kvůli mýmu přízvuku. (Takže já si celou dobu myslela, že mluvím s Českým přízvukem (nebo Ruským, že ano) a nakonec se v LA dozvím, že jsem Švédka), zvládla jsem se zabydlet v motelu, následovala velmi nutná a vítaná sprcha a vrhla jsem se rovnou do postele. Bylo dusno, horko, ale já to hrozně milovala a užívala si to. A ráno jsem se probudila v 7, rychle se sbalila, namalovala, vyběhla na recepci, kde podávali snídani, odhlásila se z motelu, vzala si rychle chleba s nějakou pomazánkou a vyběhla do Disneylandu. Mezitím jsem se stavila ve Walgreens (lékárna/mají tam i jídlo, suvenýry atd) a koupila si náplasti na nohy a tričko s Minnie a pak už fakt běžela do Disneylandu. A celej Disneyland? Ještě víc nepopsatelnej. Naprosto jsem nevěděla kam dřív skočit a co dřív dělat. Neuvěřitelný místo. Zaměstnanci byli tak ohromní, vtipkovali, dělali s Váma srandičky. Neuvěřitelný. Jsem tak neskutečně ráda, že jsem dostala tu příležitost, se tam podívat. Svezla jsem se na své první horské dráze. Splněnej sen. Celý tohle byl splněnej sen.
Víte, já už kdysi dávno chtěla do New Yorku, do LA, do San Francisca a do Disneylandu. A tady se splnilo všechno zaráz a já ani nevím komu děkovat. Sobě? Ano, šla jsem si za snem jet do USA, jenže jak je možný, že do sebe všechno takhle zapadlo. Vždyť jsem mohla skončit někde ve Wisconsinu nebo Ohiu nebo já nevím, kdekoliv ve státech. Jak je možný, že zrovna to San Francisco. Jak je možný, že mi byl darován lístek do Disneylandu. Tohle všechno mohlo být úplně jinak, ale nakonec to vyšlo daleko líp, než jsem si vůbec kdy vysnila.
Sny se plněj. Sny se doopravdy plněj a ani jim nemusíte jít úplně naproti, stačí trochu a oni k Vám taky půjdou.
Teď mám další sny a já doufám, že nesním až moc a že mi ty sny pořád půjdou naproti a budou mi pořád vycházet a že Vám všem se taky bude plnit, co si přejete. Protože když se Vám splní Vaše největší sny a vy si to plně uvědomujete, je to neuvěřitelnej pocit štěstí a já asi ani nedávám moc smysl a hrozně se omlouvám, že takhle kecám. Já si o LA nemohla odpustit pár slov, tohle byl pro mě fakt neskutečně silnej zážitek a vstřebávám ho i teď, 3 měsíce po té.
Jak řekl můj oblíbenec Walt Disney: "If you can dream it, you can do it." a "All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them."

Tuhle první fotku sem dávám i přesto, že je taková nic moc. Ale tohle byl můj první pořádnej pohled na Downtown LA. Brzy brzičko ráno, když jsem byla na cestě do Starbucks pro snídani a kafe. První fotka LA, co jsem vyfotila.

A tady už posilněná kafem a čoko croissantem na cestě ke Griffith Observatory a Hollywood Sign.Tohle už byla cesta na Griffith. Suchá, prašná cesta a lidi, kteří chodili směrem dolů ten prach vířili. Špatně se mi dýchalo, bylo to opravdu náročné a příště bych šla jinudy, po silnici, nebo rovnou jela autem, ale přesto to stálo za to. Jen mě mrzí, že samotná hvězdárna byla zavřená (otevírala ve 12, já tam byla v 9), ale i tak toho rozhodně nelituju. Bombastickej výhled na celý město a dokonce i Hollywood Sign a místo kde se natáčela spousta filmů. Podívat se sem byl můj sen už nějakej ten rok.

James Dean a Hollywood Sign v pozadí.

Mě je z těch fotek tak hrozně smutno!!

A tady už jsem byla dole na ulici a šla směrem k Hollywood Sign. K tomu nápisu se dalo dostat i po kopcích, ale začínalo být opravdu horko, proto jsem se rozhodla to vzít po ulicích, kde se můžu někde schovat, občerstvit, koupit pití apod.

Tahle fotka je úplně tragická, co se kvality týče. Já s sebou totiž nebrala foťák, tudíž jsem neměla jak jinak zazoomovat, než mobilem no. Ale je to takovej ten klasickej pohled, kterej jsem si nemohla odpustit nevyfotit.

Já si jen pamatuju, že výšlap sem byl opravdu hrozně náročnej. Opravdu horko (35°), kopce. A pamatuju si, že asi v půlce jsem opravdu silně přemýšlela, že se vrátím, ale to bych si asi v životě neodpustila, takže nakonec jsem se tam přecijen vydrápala. Stálo mě to ale fakt veškeré síly, ani to nedokážu popsat. Doslova jsem v životě NIKDY nebyla víc unavená a vyždímaná. A to jsem přesto ještě našla sílu podívat se na Walk of Fame a pak dokonce na tu Space Shuttle. O to byl ale pak dojezd na motel a sprcha příjemnější a Disneyland byl sladká odměna na závěr. A co si budem nalhávat, tahle cool fotka za to taky stála. Mám i selfie s nápisem, ale ta je nepublikovatelná, protože se tam ksichtím jak čert a potí se mi i oči.

Jo a nutno dodat, že lézt z těch kopců taky nebyla žádná sranda. Šlo to rychleji, to jo, ale i tak to bylo náročný. Chtěla jsem si zavolat taxík, ale nevěděla jsem číslo a data v mobilu mi nechtěly pořád naskočit. Tady už jsem teda byla dole, nakoupila zásoby vody, jak obyčejné, tak vitaminové, koupila pohledy a šla na Walk of Fame.

Hollywood Boulevard a začínající chodník slávy (na fotce vidět asi nikde není).

Tak a tady je ta moje vysněná Space Shuttle. To byl vlastně taky můj sen - vidět raketoplán vlastníma očima. Vidíte, jak se ty sny nabalují? Když jsem plánovala výlet do LA tak jsem hledala tipy co vidět a co navštívit a tohle tam právě bylo zmíněno. A já ani do té doby nevěděla, že v LA raketoplán mají. Ten moment taky nezapomenu, když jsem se blížila k proskleným dveřím a matně jsem viděla obrys raketoplánu, pak jsem ty dveře otevřela a uviděla jsem tohle. Raketoplán je tak obrovský, že vlastně ani celý nešel vyfotit. Vím, že ne každý je takový blázen jako já, proto Vám sem nebudu dávat všech 312 tisíc fotek, ale dám sem jen tuto. Tu první. (A on na té fotce ani nevypadá tak velkej, když si ho porovnáte s lidma pod ním, ale věřte mi, že to je fakt koráb).

A tahle fotka (ostatně jako všechny z LA) je pro mě taky takovou zvláštní srdcovkou. Tohle jsem fotila ráno, hned po tom, co jsem vylezla z motelu a šla právě do Disneylandu. Ještě nic netušíc - bude se mi tam fakt líbit? Vydržím to tam celý den v žabkách protože do tenisek už se přes puchýře nenarvu?

A odpověď je: Jo, bude se mi to líbit. Budu to milovat a v žabkách taky vydržím a vlastně to bude i příjemné.

Disneyland a California Adventure Park (jsou to dva parky hned naproti sobě a vstupenka platí do obou) mají oba tématicky oddělené jakoby sekce, nebo čtvrtě, části, a každá z nich má svou atmosféru, hudbu, celé je to tématicky sladěné. Tohle bylo udělaný jako ten film Cars. Měla jsem úplně pocit, jakobych se do toho filmu dostala. A to takhle bylo se vším. Za celý den jsem měla pocit, že jsem byla brouk z Bug's Life, že jsem se dostala do Star Wars, že závodím jako ve filmu Cars. Je to celý neskutečnej zážitek. A to auto na fotce se hýbalo a projíždělo kolem.

Poslední pohled na Mickeyho Fun Wheel a naprosto bombastickou horskou dráhu a teď už jen naposledy na Tower of Terror a "hurá" pryč z Disneylandu, pryč z LA, zpátky do San Francisca. Nikdy, nikdy, NIKDY na tenhle výlet nezapomenu, opravdu to nedokážu slovy popsat, bylo to něco naprosto neuvěřitelnýho.

Fast forward zpátky v SF. To aby tady nebylo jen LA.

Já se s Vámi zas na chvilku rozloučím. Ještě mám spoustu fotek, určitě jich ještě pár nasdílím!
Zatím čauky!
 


Comments

1 Bff Terka | 10. february 2018 at 14:46 | React

Bozi bozi bozi!!! Tohle ti nikdy neprestanu zavidet, obdivuju te, jak si jdes za svym! :) aspon diky tem fotkam se citim, jak kdybych tam byla :D moc ti preju, aby ses tam jeste podivala, ale i tak te nesnasim <3

2 kamojda wejli | 11. february 2018 at 16:56 | React

asi jsem to uz rikala, mozna i nekolikrat, ale vazne te neuveritelne obdivuju zaprve proto, ze okem 'kolemjdouciho' to vypada hrozne snadne, kaylee si rekla ze se tam proste jednou podiva a voilà najednou ten sen zije, ale pak cloveku dojde ze nic z toho jako urcite jednoduchy uplne nebylo a to je proste obdivuhodny. zadruhe proto, ze je mi spatne z predstavy, ze bych se mela sama dostat z bodu A do bodu B v cizim meste, i kdyby to bylo jen po CR a ty proste.. toto a jeste na opacnem konci sveta. ← neviem uplne jestli to ma hlavu a patu ale chci tim asi proste rict, ze mas muj obdiv a poklonu a jsem hrozne rada, ze jsi to zrovna ty, kdo si tenhle svuj sen prozil a doufam, hrozne doufam ze se tam jeste x-krat podivas, trebas i na delsi dobu, protoze z toho vseho je hrozne citit, jak moc ti to tam prirostlo k srdci a jak moc ti to chybi.

btw jako ta "tragicka" fotka, jeste nez jsem si precetla popisek tak me napadlo ze to vypada uplne jak fotka ze stareho fotaku na film a ze je super takze pst

a ta posledni fotka z disneylandu mi nevim proc pripomnela weheartit :D jakoze v dobrem, jakoze jedna z tech, co by tam dostala milion srdicek

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.