February 2018

J

10. february 2018 at 13:22
Já trošku ve fotkách přeskakuju, neukazuju Vám fotky postupně jak šel rok v USA, ale to nevadí. Teď přeskočím úplně až na říjen 2017 a LA.
Co o LA napsat? Je to naprosto něco neuvěřitelnýho. Ani nevím, jestli na mě víc zapůsobil New York nebo Los Angeles. Možná asi Los Angeles. Do obou bych se ráda vrátila, ale LA mělo prostě takovou zvláštní atmosféru. V New Yorku po sobě každej řve, troubí na sebe, je tam zmatek. V LA to bylo takový jiný. Bylo tam šílený horko a tak jak vedra nenávidím, tady mi to najednou nevadilo. Lidi mě zdravili, usmívali se, přáli mi hezký ráno. Jen tak, kolemjdoucí. Lidi, co si šli ráno zaběhat. Vylezli z domu, pozdravili mě s úsměvem a vyběhli. A tohle se mi stalo za ten den mockrát. Pořád nemůžu uvěřit, že jsem tam byla a hrozně moc mi LA chybí. Tak moc, že se mi z toho chce brečet. A to jako doopravdy.
Víte na tomle celým roce v USA je právě tenhle výlet do LA pro mě ten nejsilnější zážitek. Ani nevím proč, možná, že je to tím, že jsem tam jela opravdu úplně sama. V New Yorku byli nějací dozorci a jiný Au Pairky. V San Franciscu jsem pak bývala v podstatě sama ze začátku, ale pak jsem si našla kamarády i tam. A byla jsem vlastně jen pár mil od domova, stačilo sednout na metro a za pár minut jsem byla zase doma v Pacifice. Jenže tady jsem sedla do autobusu a jela 7 a půl hodiny přes půl Kalifornie až do LA. A byla jsem tam úplně sama. A všechno jsem zvládla. Dokázala jsem se zorientovat v systému metra. Dokázala jsem pěšky dojít od metra až ke Griffith. Pak pěšky až k Hollywood Sign (obrovskej záhul, to teda fakt nebyla sranda a myslela jsem, že omdlím a pozvracím se. Bylo horko, dusno a ty kopce byly fakt prudký), pak jsem zvládla najít Walk of Fame (z Walk of Fame nemám moc použitelných fotek, byla jsem fakt úplně hotovson, neměla jsem náladu ani myšlenky na nic), pak jsem zvládla přesedlat na další metro a dostat se k muzeu se Space Shuttle. A pak jsem zvládla dojet na vlakový nádraží a vlakem se dostat do Anaheimu. Pak z nádraží už jsem si musela vzít taxík do motelu, protože pěšky už bych to nedala. Taxikář byl bezvadnej, úžasně milej a myslel si, že jsem ze Švédska, kvůli mýmu přízvuku. (Takže já si celou dobu myslela, že mluvím s Českým přízvukem (nebo Ruským, že ano) a nakonec se v LA dozvím, že jsem Švédka), zvládla jsem se zabydlet v motelu, následovala velmi nutná a vítaná sprcha a vrhla jsem se rovnou do postele. Bylo dusno, horko, ale já to hrozně milovala a užívala si to. A ráno jsem se probudila v 7, rychle se sbalila, namalovala, vyběhla na recepci, kde podávali snídani, odhlásila se z motelu, vzala si rychle chleba s nějakou pomazánkou a vyběhla do Disneylandu. Mezitím jsem se stavila ve Walgreens (lékárna/mají tam i jídlo, suvenýry atd) a koupila si náplasti na nohy a tričko s Minnie a pak už fakt běžela do Disneylandu. A celej Disneyland? Ještě víc nepopsatelnej. Naprosto jsem nevěděla kam dřív skočit a co dřív dělat. Neuvěřitelný místo. Zaměstnanci byli tak ohromní, vtipkovali, dělali s Váma srandičky. Neuvěřitelný. Jsem tak neskutečně ráda, že jsem dostala tu příležitost, se tam podívat. Svezla jsem se na své první horské dráze. Splněnej sen. Celý tohle byl splněnej sen.
Víte, já už kdysi dávno chtěla do New Yorku, do LA, do San Francisca a do Disneylandu. A tady se splnilo všechno zaráz a já ani nevím komu děkovat. Sobě? Ano, šla jsem si za snem jet do USA, jenže jak je možný, že do sebe všechno takhle zapadlo. Vždyť jsem mohla skončit někde ve Wisconsinu nebo Ohiu nebo já nevím, kdekoliv ve státech. Jak je možný, že zrovna to San Francisco. Jak je možný, že mi byl darován lístek do Disneylandu. Tohle všechno mohlo být úplně jinak, ale nakonec to vyšlo daleko líp, než jsem si vůbec kdy vysnila.
Sny se plněj. Sny se doopravdy plněj a ani jim nemusíte jít úplně naproti, stačí trochu a oni k Vám taky půjdou.
Teď mám další sny a já doufám, že nesním až moc a že mi ty sny pořád půjdou naproti a budou mi pořád vycházet a že Vám všem se taky bude plnit, co si přejete. Protože když se Vám splní Vaše největší sny a vy si to plně uvědomujete, je to neuvěřitelnej pocit štěstí a já asi ani nedávám moc smysl a hrozně se omlouvám, že takhle kecám. Já si o LA nemohla odpustit pár slov, tohle byl pro mě fakt neskutečně silnej zážitek a vstřebávám ho i teď, 3 měsíce po té.
Jak řekl můj oblíbenec Walt Disney: "If you can dream it, you can do it." a "All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them."

Tuhle první fotku sem dávám i přesto, že je taková nic moc. Ale tohle byl můj první pořádnej pohled na Downtown LA. Brzy brzičko ráno, když jsem byla na cestě do Starbucks pro snídani a kafe. První fotka LA, co jsem vyfotila.

A tady už posilněná kafem a čoko croissantem na cestě ke Griffith Observatory a Hollywood Sign.