I

26. december 2017 at 16:06
Tak se Vám po více jak roce hlásím. Důvod, proč jsem se neozvala dřív je jednoduchý: nebyl čas. Nebo ne, že by nebyl, ale měla jsem důležitější věci, než vybírat a upravovat fotky na blog. Teď, když už jsem zase doma, jsem měla na tohle všechno čas, ikdyž mi to taky trvalo dva měsíce, než jsem to všechno dala dokupy. :D
No nebudu to tady zdržovat, však já se budu vykecávat u každé fotky zvlášť, jak se znám. Jednu věc Vám ale říct můžu: Miluju Kalifornii a je to můj druhej domov. Navždy.


South San Francisco. Bydlela jsem kousek od South SF a vždycky, když jsem chtěla jet do města, jela jsem autem k metru, zaparkovala auto v nadzemní garáži, která patřila metru (pohled focen z garáže), nasedla na metro a jela směr SF.


Ikdyž jsem bydlela v Kalifornii, Bay Area jako takový je hrozně často zatažený, chladný a zamlžený. (Nebojte, neřídila jsem s telefonem v ruce, jen jsem narychlo vyfotila tuhle fotku, protože jsem stála na červený).

V momentě, kdy jsem fotila tuto fotku, jsem už Golden Gate Bridge viděla snad stokrát. Ale pohled odsud byl neskutečnej. Lezli jsme na kopec, most přes něj nebyl zprvu vidět a čím výš jsme stoupali, tím víc se nám most ukazoval a v ten moment se zdál 3x větší, než normálně je. Úplně mi to vzalo dech.

Tyto dvě fotky byly foceny jen pár vteřin od sebe. Mlha se tam prohání neskutečně rychle.

Tady jsem se (zase) nemohla rozhodnout, kterou z těch dvou fotek použít.

Pohled z naší ulice na západ slunce a oceán.

Cesta ze San Jose.

Chinatown v SF.

Pak jsme zase jednou s kamarádkou (Val) seděly v parku, pily ledovej čaj, chytaly pokémony a fotily motýlky.

Cesta z města. Musela jsem tenkrát přestupovat, protože se před náma zaseklo metro, tak jsme museli na autobus a pak zpátky na metro.

ZOO.

"Moje" auto.

Výhled z bytu Val.

A následně náš výlet k Sutro Baths. Sutro Baths je ta velká louže s tím obdélníkem v rohu. Není toho na fotkách moc vidět, ale dřív to býval obrovský areál s krytými bazény, obchody, tuším tam byl i hotel, plocha na lední bruslení a já nevím co všechno. Býval to obrovský komplex a pak to celé shořelo a zůstaly jen základy. Je to děsivý, je nebezpečný tamtudy lozit (ale my tam stejně šly, stejně jako všichni ostatní). Ale je to zároveň taky neskutečně fascinující.

Nechápaly jsme, jak se tam ten člověk dostal. Všude okolo jsou jen skály, není tam žádná cesta.

Ranní výhled z mého pokoje.

Oakland.

Na hřišti u školy.

Oceán a na něm mlha. Klasickej každodenní pohled po cestě do školy.

Pouť.

Taky jsem se odhlodlala v létě zajít na ATL. A na to, že jsem přišla asi 30 minut před začátkem a byla tam obří fronta lidí, jsem se nakonec dokázala prorvat až do druhé řady. :D

A tyto dvě fotky se na první pohled zdají stejné. Ale nejsou. Jsou focené skoro 24 hodin od sebe na skoro stejném místě. První fotka totiž byla focená, když jsme jely s holkama ráno do školy a stály jsme na červené. Tak jsem si z nudy (protože ta červená na tomto semaforu vždycky trvá aspoň pět minut a fronta je nekonečná), vyfotila školní autobus před náma. A druhý den ráno po cestě do školy jsme zase stály za autobusem na skoro stejném místě. Tak jsem ho zase vyfotila. :D

Tak a já bych první várku fotek utla zrovna tady, ať jich není zase až tak moc a hlavně ať mám příště co přidávat. Snad se Vám Kalifornie mýma očima aspoň trochu zatím líbí. Mějte se krásně a doufám, že jste si užili Vánoce! :)
 


Comments

1 Tvuj nejvetsi fanousek Terezin | 26. december 2017 at 17:31 | React

Miluju miluju miluju ❤️ Nejlepsi fotografka  a budu ti zavidet naporad 😀😭

2 Břízinka | Email | Web | 27. december 2017 at 12:53 | React

Ty jsi miloušek, děkuju za krásná slova na blogu <3 a díkybohu že jsi zpět. opět přinášíš nádherné fotky. Fakt že jo. Až budu mít instagra, můžu tě followovat? :)

3 Veronika | Web | 27. december 2017 at 19:57 | React

to je nadhera panejo! ani nevim co napsat. :D <333
je skvely, jak u skoro kazde fotky jeste mas popisek. a fotky samozrejme krasny, to uz fakt asi nemusim ani psat, protoze to pisu pokazdy :D!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.